Yeni Siteler İçin SEO Nasıl Yapılır?
#1
Yeni bir web sitesi kurulduğunda yada yeniden tasarlandığında, yazıldığında SEO tarafında nasıl ilerlememiz gerektiğini bu içerikte paylaşıyor olacağım.
Alan Adı Seçimi
Kısa, öz ve jenerik alan adları her zaman değerlidir. Bu sayede site adresimizi herkes rahatlıkla hatırlayacak ve elle yazabiliyor olacaktır.
Web Sitesinin Geçmişi
Eğer geçmişte bolca spam yapmış, black hat seo yapmış, çok fazla alakasız backlink almış sitelere yatırımlarınızı en baştan yapmamanızı öneririm.
Rakip Analizi
Rakiplerin hangi anahtar kelimelerde, hangi mecralarda yer aldığını öğrenmek sizlere içerik üretimi ve hedeflerinize daha çok yaklaşmanız için destek olacaktır. Burada yapılacak en basit yöntem, rakibin yaptıklarından daha iyisini ve fazlasını yapmaktır.
URL Yapıları
Web sitemizde kuracağımız yada düzenleyeceğimiz URL yapılarının kısa öz ve aynı kelimeleri tekrar etmemesi önerilir. Bu noktada örnek bir yapı, bu sayfanın adresi gibidir. /yeni-siteler-icin-seo/ şeklinde kuracağımız link yapısı, hem içeriğin anahtar kelimelerini barındırıyor hem de aynı kelimeleri tekrar ederek spam score arttırmıyor. Bu sayede URL yapıları, gelecekte de kullanılabilir düzeyde olacaktır. Tabii ki link yapılarında yapılan her değişiklikte, alakalı sayfanın 301 durum koduyla yönlenebilir olması gerekir.
Başlık & Açıklama Yapıları
İçeriklerimiz okunmadan önce, ilk olarak başlık ve açıklamaları okunacaktır. Bu nedenle hedef anahtar kelimelerimizi barındıran ve kullanıcıya sayfaya girmeden bilgi veren içeriklerde tıklama oranı artabilir.
Search Console, Yandex Webmaster, Bing Webmaster
Yüksek pazar payı yakalamış arama motorlarına kayıt yaptırmayı ihmal etmeyin.
İçerik Üretimi
Yeni sitelere içerik yaratımı konusunda en önemli metrik, başka sitelerden içerik kopyalamamaktır. Başka sitelerde daha iyisi varken, hiçbir ziyaretçi yada robot sizin sitenizi tercih etmez.
Kod Kalitesi 
Clean code kavramı SEO’da artık hiç olmadığı kadar önemli bir metrik. Sitenizde yer alan gereksiz kodlar arama motoru sıralamanızı düşürmekle kalmayacak, sitenizi ziyaret eden kulllanıcıların da network ve tarayıcılarını boş yere kasacaktır.
Hızlı Çalışan Web
En ücra köşelerde bile, çok hızlı erişilebilir olan web siteleri kullanıcılar tarafından değerli olduğu gibi, arama motorlarınca da değerlidir. Kısacası sizin bilgisayarınızda hızlı açılmasının hiç bir önemi yok.

https://bertanuzun.com/yeni-siteler-icin-seo/

Cevapla
Beğenenler: tex , Hacker
#2
Teşekkür eder içeriklerinizin devamlarını görmek isterim.

Cevapla
Beğenenler:


Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.

[-]
Hızlı Cevap
Konu
Bu mesaj için cevabınızı buraya yazınız.Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi