Yandex'te Hangi Servisler Var?
#1
Web Aramaları: Yandex’in asıl kuruluş amacı, bir arama motoru olmaktır.

[Resim: Yandex-%C3%87a%C4%9Fr%C4%B1-Merkezi-%C4%...C4%B1.jpeg]

E-Mail (YandexMail): Kullanıcılarına güvenli bir ortam sunan ve kullanışlı bir arayüze sahip olan YandexMail, sınırsız bir biçimde e-posta gönderme ve alma hizmeti sunmaktadır. Tek bir posta içerisinde 3 Gigabyte’a kadar gönderilmesine olanak sağlamaktadır. Şu an Yandex gibi tek bir seferde 3 Gigabyte’lık dosya gönderme imkanı sunan hiçbir firma bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra dosya uzantısı fark etmeksizin e-posta gönderimi sağlanabilmektedir (örn: .doc, .pdf). Bunun yanı sıra e-postaları filtreleme özelliği de bulunmaktadır.

[Resim: 1428045258131.jpg]

Yandex Haber: Son dakika haberleri paylaşan bir servis olan Yandex, bu verileri sürekli yenilemektedir. Bu işlemi yapmasındaki amaç, insanların gündemden sürekli haberdar olmalarını sağlamaktır. Bunun yanı sıra alıntı haberleri de bünyesinde barındıran Yandex, sayfa içerisinden kaynak bölümü belirterek, haberin daha fazla içeriğini kullanıcılarına sunmaktadır.

[Resim: 61e896be0d3285423b46a1231e7fff41.jpg]

Yandex Harita: Yandex, sürekli yenilenmekte olan harita sistemi ile kullanıcılarının gitmek istediği bir yeri anında çıkartmaktadır. Harita sistemi için milyon dolarlar harcayan Yandex, harita konusunda Türkiye 1.si diyebilmek mümkündür. Telefonlar için özel uygulamaları da bulunan harita servisi, Türkiye’nin her ilin, her ilçesini ve her mahallesini bilmektedir. Sizlerde telefonunuza bu uygulamayı indirerek, gitmek istediğiniz ve bilmediğiniz bir yeri anında öğrenebilirsiniz.


Cevapla
Beğenenler:


Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.

[-]
Hızlı Cevap
Konu
Bu mesaj için cevabınızı buraya yazınız.Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi