Windows 7 tozlu raflara kaldırılıyor!
#1
[Resim: maxresdefault.jpg]

Microsoft cephesinden üzücü bir haber geldi. Yaşanılan gelişme ile birlikte efsanevi Windows 7‘ye ne zaman veda edeceğimiz ve ne zamana kadar yazılım desteği sunulacağı resmi olarak açıklandı.


Windows 7 tozlu raflara kaldırılıyor!
Geçtiğimiz aylarda edinilen bilgilere göre Microsoft, Windows 7 için yazılım desteğini aniden çekmeyecek. Toplamda 400 günlük plan dahilinde kullanıcılara yazılım desteğine devam edecek olan firma, Windows XP’de izlemiş olduğu stratejiyi aynen Windows 7 için de uygulayacak.

[Resim: windows-10-14328-580797c43df78cbc285096a1.png]


Yaklaşık olarak 1.5 yıl sonra tarihin tozlu sayfalarına karışacak olan efsanevi işletim sistemi, halen on binlerce kullanıcı tarafından kullanılmaya devam ediyor. Söz konusu bu durum hakkında kullanıcılarını Windows 10‘a geçmesi için sık sık uyaran Microsoft, böylece ilk somut adımı atarak efsanevi işletim sistemini emekliye ayırtmak için çalışmalarına başlamış durumda.


Firma tarafından aktarılan bilgiler doğrultusunda, 14 Ocak 2020′den sonra söz konusu işletim sistemi artık güncelleme almayacak. İlk olarak 2009 yılında Windows Vista’nın yerine piyasaya sürülen işletim sistemi, 11 yaşında aramızdan ayrılacak.

Cevapla
Beğenenler:


Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.

[-]
Hızlı Cevap
Konu
Bu mesaj için cevabınızı buraya yazınız.Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi